9 Temmuz 2011 Cumartesi

Yeni Taksi Plakaları Mı Dağıtılıyor?

Belediyeden yapılan açıklamada, bir gazetede yayımlanan “Karşının taksisi karşıda gezemeyecek” başlıklı haberde yer alan “8 bin yeni taksi plakası verileceği” bilgisinin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak taksi ve taksici esnafının lehine olacak çok sayıda proje yürütüldüğü vurgulanan açıklamada, şöyle denildi:

“Taksi duraklarının yenilenmesi, çağrı merkezinin kurulması, vatandaşın katılımıyla yeni taksi modelinin belirlenmesi gibi proje çalışmaları yürütülmektedir. Bu çalışmalar gerek vatandaşların katılımı ve gerekse taksici esnafının kayıtlı olduğu oda ve derneklerle koordine edilmektedir. Bütün çalışmalar sürecinde ‘yeni taksi plakası’ dağıtılması hiçbir zaman gündeme gelmemiş ve görüşülmemiştir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının da bu yönde herhangi bir çalışması bulunmuyor. Gazetede çıkan haber gerçeği yansıtmamaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın böyle bir beyanatı olmadığı gibi, bu yönde çalışma yapılmasını da istememiştir.”

SİZDE HABER VIDEO EKLEYEREK İNTERNETTEN PARA KAZANABİLİRSİNİZ. DETAYLAR İÇİN BURAYA TIKLAYIN


View the original article here

0 yorum: