10 Ocak 2013 Perşembe

Yılbaşında alkollü sürücülerin araçları otoparka çekilecek

Antalya İl Merkezi polis sorumluluk bölgesi dâhilinde yeni yıla huzur ve güvenlik içerisinde girilmesini sağlamak üzere 31 Aralık 2012 Pazartesi günü sabahından itibaren huzur planları uygulamaya konulacak. Emniyetin asayiş tertip ve tedbirleri 02 Ocak 2012 Çarşamba günü sabahına kadar sürecek. Polis üniformalı, yaya ve motorize devriyelerin yanı sıra değişik meslek gruplarının kıyafetlerini giyen Güven Timleri ile de denetim yapacak. Yılbaşı tatili süresince toplam bin 908 polis görevli olacak.

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada yılbaşı dolayısıyla karayolu, havayolu ve denizyolu ile şehre çok sayıda vatandaşın ve yabancı turistin geleceği gözönüne alındı. Bu çerçevede il merkezi ana arterleri ve bağlantı yolları ile yoğunluk yaşanan yerlerde, alışveriş merkezlerinde, umuma açık eğlence yerlerinde, terminallerde, limanlarda ve lunaparklarda güvenlik önlemi alınacak. Yine yılbaşı kutlamalarının yoğun olarak yapılacağı içkili eğlence mekanları başta olmak üzere Cumhuriyet Meydanı, Yat Limanı, Barlar sokağı, Konyaltı Beach Park, Muratpaşa Kent Meydanı, Konyaaltı Kent Meydanı, Lara Beach Park civarı vb. yerlerde de güvenlik önlemleri arttırılacak.

Trafik birimleri yılbaşı gecesi alkol denetimlerine ağırlık verecek. Emniyetten yapılan açıklamada denetimlerde belirlenen limitlerin üzerinde alkol aldığı tespit edilenler hakkında gerekli yasal işlemler yapılacak, alkolsüz başka bir sürücünün bulunmaması durumunda, araçları yediemin otoparklarında veya trafik birimlerimize ait park yerinde muhafaza altına alınacak. Araç sürücüsü ile araçta bulunan diğer şahıslar, mahallinden temin edilecek ticari araçlarla gidecekleri yerlere gönderilecek.

Görülen aksaklıkları155 Polis İmdat telefonuna, [email protected]/* */ e-posta adresine veya 345 41 00 (12 hat), 227 96 00 (3 hat) nolu telefonlar ile Polis Merkez Amirliklerine bildirebilirsiniz.


View the original article here

0 yorum: