23 Nisan 2013 Salı

Petrol Fiyatları – (28.12.2012)

Dünyanın en büyük petrol tüketicisi ABD’de kanun yapıcıların mali uçurumdan kaçınma hedefi ile görüşmelere devam edecek olmaları ile petrol New York’ta yükselirken ağustos ayından beri en büyük haftalık kazanca hazırlanıyor.

Petrol vadelileri yüzde 0.7 kadar artış gösterirken bu hafta ,se yüzde 3 yukarıda seyrediyor. Demokrat ve Cumhuriyetçi kongre liderleri 1 Ocak tarihi itibarı ile başlayacak mali uçurumdan kaçınmak adına bugün Başkan Barack Obama ile görüşmeyi planlıyor. Çoğunluk partisi lideri Eric Cantor; meclisin 2,5 yıldan daha fazla bir süredir ilk kez 30 Aralık tarihinde pazar günü oturumu gerçekleştireceğini duyurdu. Petrolün yükselişinde ABD stoklarının geçtiğimiz hafta düştüğünü gösterir endüstri raporu da etkili oldu.

NYMEX elektronik işlemlerdeki Şubat vadeli ham petrolün varili 62 sent tırmanarak 91.49 dolara yükseldi, Singapur’da yerel saatle 15.50'de 91.25 dolardan işlem gördü. İşlem gören tüm kontratların hacmi 100 günlük ortalamanın yüzde 39 üstünde seyrediyor. Petrol vadelileri dün ise 11 sent kayıpla 90.87 dolara geriledi.

Londra’daki ICE Vadeli İşlemler Avrupa Borsası’ndaki Şubat vadeli brent petrolün varili 50 sent ya da yüzde 0.5 artışla 111.30 dolar oldu. Hacim ise 100 günlük ortalamanın yüzde 42 altında seyrediyor. Fiyatlar dün 27 sent düşüşle 110.80 dolara geriledi. Avrupalı kontratın Batı Teksas’ın kontratına farkı ise 19.97 dolar oldu.

Bloomberg HT

Emtia piyasalarıyla tanışmak ve yüksek kazanç elde etmek için tıklayın!!!

(function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(d.getElementById(id))return;js=d.createElement(s);js.id=id;js.src="//connect.facebook.net/tr_TR/all.js#xfbml=1";fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}(document,'script','facebook-jssdk'));Tweetle!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src="//platform.twitter.com/widgets.js";fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,"script","twitter-wjs");

Etiketler: brent petrol, brent petrol fiyat, brent petrol fiyatı, brent petrol yorum, brent petrol yorumları, brent petrol yorumu, emtia piyasaları, emtia piyasaları canlı, emtia piyasaları son durum, emtia piyasaları yorumları, emtia piyasası, emtia piyasası yorumları, günlük petrol yorumları, petrol fiyatlar, petrol fiyatları 2012, petrol fiyatları ne olacak, petrol fiyatları ne olur, petrol piyasaları, petrol piyasaları yorumları, petrol piyasaları yorumu, petrol piyasası, petrol piyasası yorumları, petrol piyasası yorumu

View the original article here

0 yorum: